Zatrudnianie osób z zagranicy, cudzoziemców. Czy warto postawić na zatrudnienie obcokrajowca?

Niedobór pracowników albo brak odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów na dane stanowisko w firmie to, wbrew pozorom, problem wielu przedsiębiorców. Zauważalny jest on przede wszystkim w branżach: budowlanej, przemysłowej i transportowej, gdzie polskich pracowników często brakuje i konieczne jest poszukiwanie alternatyw. Na przykład poza granicami naszego kraju. W ostatnich latach bardzo dobrym trendem jest zatrudnianie cudzoziemców – przede wszystkim pracowników z Ukrainy, którzy są w stanie wypełnić niedobory kadrowe, a także wykazać się często większym zaangażowaniem niż współpracownicy z Polski. Czy w związku z tym warto zatrudnić obcokrajowca? Odpowiedź wydaje się oczywista, a udzielimy jej w kilku punktach.

Po pierwsze – minimum formalności

Zatrudniając pracowników z Ukrainy na okres sześciu miesięcy, nie trzeba starać się o pozwolenie na pracę – wystarczy tylko specjalne oświadczenie pracodawcy i voila, może on zatrudnić obcokrajowca. Oczywiście różne branże rządzą się innymi prawami i tak np. zatrudniając kierowcę z Ukrainy, konieczne jest spełnienie dodatkowych wymagań. Na szczęście z pomocą agencji zatrudnienia, takiej jak NW Solution, nie musicie Państwo martwić się o nic, ponieważ wszelkimi kwestiami formalnymi i prawnymi zajmują się nasi specjaliści

Po drugie – mniejsze koszty zatrudnienia

I to średnio o 21 procent, co jest wynikiem kuszącym dla wielu przedsiębiorców. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pracownicy z Ukrainy nie mają tak dużych oczekiwań finansowych jak Polacy, a do tego pracują więcej i często z większym zaangażowaniem. Płacicie więc Państwo mniej, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać z pracy obcokrajowców.

Po trzecie – duże możliwości zatrudnienia

Jeszcze do niedawna wydawać by się mogło, że wśród obcokrajowców chętni do pracy są przede wszystkim pracownicy budowlani, nie posiadający większych kwalifikacji i pracujący przede wszystkim jako pracownicy. Praktyka pokazała, że jest inaczej, a wśród potencjalnych pracowników, jakich możecie Państwo zatrudnić, znajdują się wykwalifikowani pracownicy przemysłowi, kierowcy i reprezentanci wielu innych branż. Dzięki temu, przy pomocy rekrutacyjnej agencji zatrudnienia, możecie Państwo znaleźć dokładnie takiego kandydata, jakiego poszukujecie.

Po czwarte – wysoka kultura pracy i zaangażowanie

Nieprawdziwy jest często powielany mit o źle pracujących Ukraińcach. Wybierając odpowiednich kandydatów, możecie Państwo liczyć na ich skuteczność w realizowaniu zadań, a przy tym szybkość pracy i częste zostawanie po godzinach. Dlaczego tak jest? Jak wiadomo – obcokrajowcy zza naszej wschodniej granicy przyjeżdżają do Polski okresowo, chcąc zarobić jak najwięcej przez te pół roku, kiedy posiadają zezwolenie. Dlatego działają sprawnie, efektywnie i dają z siebie wszystko.

Po piąte – brak zmartwień

Zatrudniając Ukraińców, możecie Państwo skorzystać z pomocy agencji, co jest wskazane, jeżeli nie chcecie zajmować się jakimikolwiek kwestiami formalnymi, prawnymi czy logistycznymi. Zadbamy o wszystkie sprawy, nawet nocleg czy dowóz do pracy, dzięki czemu będziecie Państwo mogli skupić się na podstawowej działalności Waszej firmy.

Czy obcokrajowcy zabierają pracę Polakom?

W wielu przypadkach o rezygnacji z zatrudniania obcokrajowców decydują kwestie ideologiczne – szerzy się bowiem mit, jakoby obcokrajowcy zabierali pracę Polakom. Nie jest to prawda, ponieważ wypełniają oni luki rynkowe i zatrudniani są przede wszystkim tam, gdzie występują wspomniane już niedobory pracowników. Podejmują się też prac, których Polacy podejmować się po prostu nie chcą.

Przekonajcie się Państwo sami!

Zapraszamy do kontaktu z NW Solution – chętnie pomożemy w znalezieniu odpowiednich kandydatów na stanowiska, które macie Państwo nieobsadzone. Zajmiemy się wszystkim i odpowiemy na wszelkie pytania!

Bądźmy
w kontakcie

Siedziba naszej firmy znajduje się w samym sercu Poznania.
Biuro: 09:00 do 17:00.
Zapraszamy!

Adres
ul Półwiejska 16/6, 61-888 Poznań
Telefon
+48 535 916 995
Telefon
+48 575 888 234
Mail
biuro@ukrainskipracownik.com
Mail
office@nwsolution.info

Otrzymaj ofertę