Gdzie szukać pracowników z Ukrainy, jak znaleźć i zatrudnić rzetelnego pracownika?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy cieszy się dzisiaj dużym zainteresowaniem, a przedsiębiorcy chętnie decydują się na taki ruch, ze względu na liczne korzyści. Ułatwione procedury, satysfakcjonujące obie strony warunki zatrudnienia oraz duża motywacja do pracy osób z Ukrainy powoduje, że trend ten utrzymywać się będzie jeszcze przez wiele lat. Jeżeli również Państwo chcecie skorzystać z usług pracowników ukraińskich, z pewnością zastanawiacie się, gdzie znaleźć odpowiednich specjalistów i jak ich szukać. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Poszukiwania samodzielne

Większość przedsiębiorców, nieświadomych obecności na rynku specjalistycznych agencji, pomagających w zatrudnianiu pracowników zza granicy, decyduje się na samodzielne poszukiwania pracowników. Jak wiadomo – Internet daje dzisiaj w tym względzie ogromne możliwości, a portali, na których umieścić można swoje ogłoszenie jest bardzo wiele. Niestety, o ile początki samodzielnych poszukiwań są zwykle bardzo proste, o tyle dalsze kroki nie należą już do łatwych i kosztować będą Państwa dużo czasu. Konieczne jest bowiem odpowiadanie na zgłoszenia potencjalnych pracowników, analiza wielu życiorysów, a także zorganizowanie rekrutacji. Nie ma też gwarancji, że traficie Państwo na odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą w realizacji firmowych celów. Dlatego też dużo bardziej bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest pomoc agencji pośredniczącej w zatrudnianiu pracowników.

Najskuteczniej zatrudniać z agencją!

Leasing pracowniczy jest dzisiaj bardzo popularną usługą, dzięki której przedsiębiorca może znacznie zaoszczędzić swój czas i pieniądze, a przy tym zminimalizować niebezpieczeństwo zatrudnienia niewłaściwej osoby. A ryzyko jest bardzo duże, tym bardziej jeżeli nie zatrudniacie Państwo specjalistów w zakresie rekrutacji cudzoziemców i nie macie w tym wielkiego doświadczenia. W biznesie lepiej nie ryzykować i w przypadku braku znajomości jakiegoś tematu, lepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Jak w praktyce wygląda współpraca z agencją pośredniczącą w zatrudnianiu pracowników?

Jest to bardzo proste. Pierwszym krokiem jest oczywiście zgłoszenie się do specjalistów i przedstawienie swoich potrzeb. Informujecie Państwo jaki profil pracownika potrzebujecie, na jakie stanowisko i przekazujecie wszelkie niezbędne informacje odnośnie tego, jakie cechy, umiejętności oraz kwalifikacje powinien mieć taki pracownik. Agencja zajmuje się resztą, a więc poszukiwaniem i rekrutowaniem pracowników z Ukrainy. Specjaliści znajdują najlepsze kandydatury i rozpatrują, która z nich będzie najlepsza dla Państwa firmy, a następnie proponują konkretną osobę. Proces ten może mieć różną długość, w zależności od tego, na kiedy potrzebować będziecie Państwo pracownika.

Ogromną zaletą współpracy z agencją zatrudnienia jest nie tylko możliwość znalezienia najlepszego kandydata na dane stanowisko, ale również brak jakichkolwiek obowiązków formalnych. Wszystkimi kwestiami zajmie się agencja – nie tylko na początku, ale również w trakcie trwania umowy o pracę. Nie musicie Państwo martwić się formalnościami związanymi z zatrudnieniem pracownika z Ukrainy, wypłacaniem pensji czy opłacaniem wszelkiego rodzaju obowiązkowych składek. Dzięki temu będziecie mogli skupić się na swoich podstawowych działaniach.

Najlepsi pracownicy z Ukrainy? Zapraszamy do współpracy z NW Solution!

Nasza Agencja zatrudnienia pomoże Państwu w sytuacji, gdy planujecie zatrudnienie specjalistów, chcecie powiększyć zespół pracowników i zależy Wam na tym, by zewnętrzna firma zajęła się wszelkimi formalnościami. Świadczymy swoje usługi przedsiębiorstwom z każdej branży i pomagamy nawet w sytuacjach palących, kiedy nie macie Państwo dużo czasu na znalezienie specjalisty.

Posiadamy doświadczenie oraz zaplecze pracowników o określonych umiejętnościach i chętnych do efektywnej pracy!

Bądźmy
w kontakcie

Siedziba naszej firmy znajduje się w samym sercu Poznania.
Biuro: 09:00 do 17:00.
Zapraszamy!

Adres
ul Półwiejska 16/6, 61-888 Poznań
Telefon
+48 535 916 995
Telefon
+48 575 888 234
Mail
biuro@ukrainskipracownik.com
Mail
office@nwsolution.info

Otrzymaj ofertę