Pracownicy z Ukrainy – dlaczego warto? Pośrednictwo rekrutacji pracowników ze Wschodu.

Według potwierdzonych statystyk, w Polsce pracuje już około 1,2 miliona cudzoziemców z Ukrainy, a liczba ta z całą pewnością wciąż będzie rosła. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie pracowników zza naszej wschodniej granicy, ponieważ niesie to za sobą wiele korzyści. Co więcej – pracownicy z Ukrainy zatrudniani są już nie tylko na stanowiska techniczne, ale sprawdzają się też w innych dziedzinach, dlatego poszukiwania specjalistów są coraz bardziej wytężone. Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy i skorzystać z przy tym z usług pośrednictwa rekrutacji? Sprawdźmy!

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – opłacalne i efektywne

W tym, że liczba pracowników z Ukrainy znacząco wzrosła w kilku ostatnich latach, nie ma żadnego przypadku. Są tylko fakty i korzyści, jakie daje przedsiębiorcom taki krok.

Pierwszym, podstawowym, jest oczywiście płaca – większość przedsiębiorców poszukuje oszczędności, a jeżeli ma do dyspozycji pracownika o tak samo wysokiej motywacji do pracy i kwalifikacjach, który zgodzi się na niższą płacę – decyduje się na niego. Nie ma co ukrywać – pracownicy ze Wschodu mają mniejsze wymagania finansowe, co bierze się z tego, że płace na Ukrainie są dużo mniejsze niż w Polsce. Sytuacja jest zresztą analogiczna do tej sprzed lat, kiedy to Polacy z takiego samego powodu, jak obecnie Ukraińcy, emigrowali do Niemiec, Skandynawii czy Wielkiej Brytanii.

Bardzo ważnym powodem zatrudniania pracowników z Ukrainy są również kwestie formalne – uproszczone i pozwalające osobom przyjeżdżającym do nas ze Wschodu pracować całkowicie legalnie przez okres sześciu miesięcy w ciągu roku – o ile jest to praca nieciągła. Aby zatrudnić Ukraińca, wystarczy więc oświadczenie pracodawcy, a pozwolenie o pracę wymagane jest wyłącznie w sytuacji, gdy firma chce zatrudnić pracownika na stałe. Dodatkowym odciążeniem dla przedsiębiorców jest fakt funkcjonowania na rynku agencji zatrudnienia pracowników z Ukrainy, takiej jak nasza, która zajmie się wszystkimi kwestiami formalnymi związanymi z zatrudnieniem.

Czym jednak byłyby mniejsze wydatki i uproszczone formalności, gdyby zatrudniani pracownicy nie byli przydatni i nie sprawdzaliby się na swoich stanowiskach? Fenomen zatrudniania Ukraińców wynika również z faktu, że są to ludzie niezwykle zaangażowani i pracowici, którym mocno przyświeca jeden cel – zarobić jak najwięcej pieniędzy w jak najkrótszym czasie. I to, co najbardziej cieszy przedsiębiorców, ciężką pracą – często idącą w parze z nadgodzinami. Zatrudniając pracownika z Ukrainy, w większości przypadków można mieć pewność, co do jego wielkiej pracowitości i skuteczności. Pracownicy z Ukrainy posiadają też odpowiednie kwalifikacje, co pozwala im realizować wszelkie zadania skutecznie i bezproblemowo.

A jak wygląda kwestia różnic kulturowych? Nie są one zbyt duże, w końcu oba narody posługują się językiem słowiańskim, w związku z czym nauka naszego języka jest dla Ukraińców niezbyt trudna.

Pośrednictwo rekrutacji pracowników z Ukrainy – czy warto?

Decydując się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy, warto zdecydować się na pomoc agencji zatrudnienia. NW Solution to pomoc na każdej płaszczyźnie związanej z zatrudnieniem. Pomożemy Państwu zarówno w rekrutacji, znajdując najlepszych kandydatów na dane stanowisko, jak również zadbamy o wszelkie kwestie formalne. Nie tylko związane z zatrudnieniem, ale również z wypłacaniem pensji, podatkami, ubezpieczeniami i wszelkimi innymi kwestiami. Dzięki temu nie musicie Państwo martwić się o nic – to kolejna duża zaleta związana z zatrudnianiem pracowników z Ukrainy.

Czy więc warto zdecydować się na taki krok? Oczywiście!

Bądźmy
w kontakcie

Siedziba naszej firmy znajduje się w samym sercu Poznania.
Biuro: 09:00 do 17:00.
Zapraszamy!

Adres
ul Półwiejska 16/6, 61-888 Poznań
Telefon
+48 535 916 995
Telefon
+48 575 888 234
Mail
biuro@ukrainskipracownik.com
Mail
office@nwsolution.info

Otrzymaj ofertę