Jakich kosmetyków dla dzieci powinniśmy mieć zapas w domu?

14 stycznia 2022

Nie przesadzaj z ilością

Musimy przyznać, że zestaw kosmetyków dla dzieci dostępny w bee.pl prezentuje się na sklepowych półkach naprawdę pięknie. Najchętniej kupilibyśmy wszystkie kosmetyki, które widzimy. Jednak musimy mieć świadomość, że nasze dziecko zbyt wielu kosmetyków jednak nie potrzebuje. Z uwagi na to, że maluszek ma jeszcze niedojrzałą skórę, to stosowanie kosmetyków przesadnej ilości może wpłynąć negatywnie na skórę dziecka.

Na pewno jest nam potrzebny ochronny krem do pupy. Dzięki niemu skóra nie będzie podrażniona od pieluszek. Bardzo ważne jest to, że dermatolodzy wraz z pediatrami zalecają stosowanie kremu w sposób zapobiegliwy, nawet w przypadku, gdy nasze dziecko nie ma podrażnień, a pieluchy, które stosujemy, są bardzo cienkie. Niestety, ale wszystkie pieluszki mogą wpływać w sposób negatywny na skórę naszego dziecka. W związku z tym, po dokładnym oczyszczeniu pośladków, nakładamy każdorazowo cienką warstwę kremu.

Płyn myjący oraz balsam nawilżający

Nie możemy zapomnieć o zapasie płynów myjących. Przy jego pomocy zadbamy o odpowiednie pH skóry maleństwa oraz jego higienę. Najlepsze ze środków dostępnych na rynku, to tak zwane emolienty, które poza myjącymi właściwościami, tworzą na skórze dziecka barierę ochronną cienką oraz delikatną, która to sprawia, że się minimalizuje samo ryzyko podrażnień. W przypadku stosowania emolientów, które dodawane są do wody, nie myje się już skóry dziecka przy pomocy środków dodatkowych. Jednak gdy się zdecydujemy na zwykły płyn do mycia, to powinniśmy na pewno pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego balsamu już po kąpieli.

Nie możemy także zapomnieć o balsamie nawilżającym. Gwarantuje nam nawilżenie odpowiednie skóry, która się przesusza na całym ciele. Bardzo ważne jest to, że balsamów jedynie używa się, gdy korzystamy z myjących płynów, a nie emolientów, które tworzą barierę ochronną samą w sobie. Kosmetyki dla dzieci, pod postacią balsamów zawsze nanosi się niewielką warstwą zaraz po kąpieli oraz osuszeniu delikatnym drobnego ciałka naszego maluszka.

 

Tagi
Kategoria zestaw kosmetyków dla dzieci